Coordenadas 163

Fecha de subida 2 de julio de 2015

-
-
5.126 m
2.495 m
0
4,5
9,0
18,06 km

Vista 1181 veces, descargada 31 veces

preto de Çevirme, Ağrı (Türkiye Cumhuriyeti)

01 - 08 sierpnia 2014

Marzenie z młodości - wejść na mityczny Ararat - zrealizowane. Góra w zasadzie łatwa. Razem z nami wchodzili Ormianie, mistycznie odczuwali obecność na Araracie. Byli w różnym wieku, różnie wyekwipowani, różni kondycyjnie - dali radę zdobyć szczyt. My baliśmy się wysokości, jednak niemal jej nie odczuliśmy. Oczywiście w ataku szczytowym oddechy były słabsze, ale żadnych problemów zdrowotnych nie odczuwaliśmy. Sądzimy nawet że bez aklimatyzacji obrobilibyśmy Ararat w dwa dni, choć to na pewno nieuzasadnione chojractwo. Yusup kazał nam wchodzić bardzo powoli. Musieliśmy się naprawdę mocno hamować, bo ambicja nas nosiła. Ale to wolne podchodzenie działa - przy wejściu na cały Ararat niemal nie poczułem potu na czole!
Bardzo miło było przebywać wśród Kurdów. Różnią się się od Turków. Choć trudno to uchwycić i nazwać przebywając wśród nich tak krótko.
Dziękujemy www.ararattrek.pl za opiekę. Firma dołączyła do sponsorów naszej sztafety dając nam zniżkę, Asia pomogła nam w tureckich klimatach, Musa i Yakup to świetni przewodnicy.


https://youtu.be/5RwxwIRFVSs

Comentarios

    Si quieres, puedes o esta ruta