Tempo  11 horas 46 minutos

Coordenadas 2541

Fecha de subida 18 de marzo de 2018

Fecha de realización marzo 2018

-
-
275 m
16 m
0
26
52
105,0 km

Vista 509 veces, descargada 2 veces

preto de Çatalca, İstanbul (Türkiye)

Çatalca - İzzettin - Kestanelik - Dağyenice - Alaiye Şehitliği - Dağyenice - Kalfaköy - Akalan - İhsaniye - Gümüşpınar - Danamandıra - Sayalar- Hallaçlı - Çerkezköy - Kızılpınar - Veliköy - Ergene
Yağış durumuna göre eylül - Mayıs aylarında kullanılmaması tavsiye edilir. köyden çıktıktan sonra otalama 1-2 km yol son derece iyi olmasına karşın. orman içinde ilerleyen bölümlerde dere geçişleri olan toprak yol son derece çamurlu yer yer derin yarıklar mevcut. (MTB tavsiyedir.)
Kamp yapmaya elverişli geniş bir düzlük, yakınında dere akıyor. 100 kadar uzaklıkta çeşme mevcut.
Kamp yapmaya son derece elverişli, tuvalet ve çeşme mevcut.
Civarda II. Bayazıt zamanından kalma av köşkü, cami, çeşme ve hamam kalıntıları bulunmaktadır. Önemli tarihi yapıları vardır. Antik çeşmesi, camisi vardır. Antik Hamamı yıkık durumdadır. Dinine düşkünlüğü ve av merakıyla tanınan II. Beyazıt köyün coğrafyasını çok beğenmiş, bundan dolayı Mahalleye bir av köşkü ile, bir cami, bir köy hamamı ve bir sultan çeşmesi yaptırmıştır. Padişah buraya Horasan’dan getirdiği aileleri yerleştirmiş ve köyü oluşturmuştur.
Civarda II. Bayazıt zamanından kalma av köşkü, cami, çeşme ve hamam kalıntıları bulunmaktadır.
Bu Çeşme akıyor. (2018/03/18) Anayol üstünde birkaç çeşme olmasına karşın İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri tarafından tutanak tutulup mühürlenmiştir.

Comentarios

    Si quieres, puedes o esta ruta