• Foto de Beynam Ormanı Çevresi (Uzun)
  • Foto de Beynam Ormanı Çevresi (Uzun)
  • Foto de Beynam Ormanı Çevresi (Uzun)
  • Foto de Beynam Ormanı Çevresi (Uzun)
  • Foto de Beynam Ormanı Çevresi (Uzun)
  • Foto de Beynam Ormanı Çevresi (Uzun)

Tempo  5 horas 59 minutos

Coordenadas 1644

Fecha de subida 30 de junio de 2019

Fecha de realización junio 2019

-
-
1.475 m
1.177 m
0
4,0
7,9
15,83 km

Vista 38 veces, descargada 0 veces

preto de Bayacıönü, Ankara (Türkiye)

Rota; "Beynam Şehitler Çeşmesi Mescidi" lokasyonundan başlıyor, burası hemen anayol kenarında bir çeşme ve mescit. İnsanlar burada küçük bir mola vermek veya çeşmesinden su doldurmak için duruyorlar. Aracınızı hemen buraya parkedip, anayol bariyerlerinin üzerinden geçip, hemen arkadaki patika başlangıcına geçebilirsiniz.

Rota başlangıcının az ilerisinde Kent Ormanı giriş kapısı bulunuyor, Beynam Ormanları'nın genelinde olduğu gibi burada da herhangi bir görevli mevcut değil. Ormanın içerisinden devam eden rota, haritada da görüleceği üzere bir bölümde ormandan çıkıyor ve tarlaların içinden geçiyor. Bu kısımda özellikle mevsim itibariyle dizleri aşan boyda otlar ve çalılar bulunduğu için geçişi bir hayli zor olan küçük bir kısım bulunuyor. Bu kısımlarda tozluk, baton vb gibi ekipmanlar olmadan geçilmesini önermem. Zeminin görülmediği bu kısımda yılan bulunma tehlikesine karşı dikkatlice ve batonlarla ses çıkararak geçilmeli.

Devamında, ufak bir eğimli kısımın ardından ormanın en güney sınırından bir patikaya girilerek devam ediyor. Bu kısımlarda, çok yakından, siz yürüdükçe havalanan Kartal ve Kekliklerle karşılaşabilirsiniz.

Daha sonrasında orman içi normal patikadan, piknikçilerin olduğu bölgeye kadar ulaşıyorsunuz. Beynam Ormanlarının, Beynam Köyü tarafındakli giriş kapısına yani asfalta kadar devam ediyorsunuz. Ancak iniş asfalt yoldan devam etmiyor, asfalt yolda çok az ilerledikten sonra, yine bir patikaya giriyorsunuz ve bu yol sizi aracı parketmiş olduğunuz, "Beynam Şehitler Çeşmesi Mescidi"ne geri döndürüyor.

Not: Rota ile ilgili sorusu olan arkadaşlar özel mesaj yoluyla sorularını iletebilir, kısa sürede cevaplamaya çalışırım.

Comentarios

    Si quieres, puedes o esta ruta