Tiempo en movimiento  2 horas 15 minutos

Tempo  3 horas 18 minutos

Coordenadas 1389

Fecha de subida 26 de octubre de 2019

Fecha de realización octubre 2019

-
-
943 m
806 m
0
1,3
2,6
5,15 km

Vista 14 veces, descargada 1 veces

preto de Yaylatepe, Düzce (Türkiye)

Yedigöller Milli Parkı içinde 7 farklı göl bulunuyor. Yedigöller'de bulunan göllerin isimleri ise; Deringöl, Büyükgöl, Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Seringöl ve Küçükgöl olarak adlandırılıyor. Bu göller birbirinin arasında 100 metre yükseklik bulunan 2 plato üzerinde yer alıyor.

Ver más external

fuente

Dilek Çeşmesi

Kesin Fotograf Çekin.
Fervenza

Şelale

Información

Gülmeyen Kaya

Ben gülerken görmedim ancak belki rüzgarda sesi çıkıyodur.
Ponte

Köprü

Lago

Deringöl

Lago

Büyükgöl

Yedigöller’in doğası zaten sizi burada kamp yapmaya iten en önemli nokta. Buradaki doğanın uyanışına tanıklık etmek, gece yıldızların göle serilişi seyredebilmek, toprağa çok yakın uyumak ve sabah uyandığınızda o kuş sesine karışan göl manzarası karşısında büyülenmek nefis bir his. Bu hisleri içinde saklayıp götürmek istiyor insan. Sabah uyanır uyanmaz tek başıma yürüyüş yaptım ve kayın, meşe, karaağaç, kavak ve köknar gibi çok sayıda ağacın kokusunu içime çektim. Burada hayvanlar için bazı tabelalar var. Orman alanlarında geyik, karaca, ayı, yabani domuz, kurt, tilki ve sincap türleri ile karşılaşma ihtimaline karşı sesli olmanız yönünde 🙂 Burada bir yoga kampına katılmak ise şu sıralar en çok istediklerimden biri. Gündüz güneşin içinizi ısıtışı ile birlikte çok keyifli trekking rotaları bulabilir ve buradaki biyolojik çeşitliliğe hayran kalabilirsiniz.
Información

Tabela

yedigöller haritası
Lago

Seringöl

árbol

Pisagor Ağacı

Bolu merkezden 44 km. uzaklıkta saklı bir cennet bahçesinin içinde duran, geçen yıllarla beraber heybetine güzellik katan pisagor ağacı, kesinlikle ölmeden önce görülmesi gereken şeylerden birisi. Yedigöller’in, son yıllarda en çok turist çeken popüler yerlerden biri haline gelmiş olması, ziyaretçilerin pisagor ağacıyla tanışmasını da mümkün kılmıştır. Pisagor, sayıların babası olarak bilinen, hayatta her şeyin sayılar ile açıklanabileceğini, her şeyin tek ve mutlak anlamının matematik olduğunu ileri süren ünlü matematikçi ve gök bilimcidir. Matematiği kuran adam olarak kabul edilen Pisagor, herkesin bildiği ve matematiğin temelini oluşturan Pisagor teoreminin mucididir.
Lago

Kurugöl

Gerçekten kurumuş göl.
Lago

İncegöl

Observación de fauna salvaje

Botanik

Lago

Nazlıgöl

kamp için uygun

Comentarios

    Si quieres, puedes o esta ruta