-
-
2.109 m
945 m
0
3,0
6,1
12,14 km

Vista 42 veces, descargada 6 veces

preto de Gorno Kosovrasti, Општина Дебар (Република Северна Македонија)

Поаѓање од с.Горно Косоврасти, искачување на врвот Црвена Плоча и назад кон с.Горно Косоврасти со можна посета на бања во с.Долно Косоврасти.
Има неколку опции за оваа акција, во зависност од спремноста на учесниците лесна трансверзална тура од Дебар до Горно или Долно Косоврасти, од Дебар до врвот Бајрак и назад во Дебар и од Дебар до врвот Бајрак и врвот Црвена Плоча.
Збирното место за поаѓање од каде што ќе тргнеме сите заедно е 05:30 ч. од бензинската на Макпетрол на излезот на Скопје во Ѓорче Петров .
Повторување на турата за искачување на врвот Црвена Плоча ќе се одржи на 16.05.2021.

Comentarios

    Si quieres, puedes o esta ruta